$ 10k was the price floor of Bitcoin
08 سپتامبر

با توجه به سقوط قابل‌توجه قیمت بیت کوین که از اواسط ماه اوت (اوایل شهریور) آغاز شده بود، ذهنیت اغلب سرمایه‌گذاران «خرید در کف قیمت» است. همین موضوع سبب شد تا فشار خرید در بازار همچنان بالا باشد.

در طی سه هفته گذشته قیمت بیت کوین از اوج ۱۲,۴۰۰ دلاری خود تا زیر ۱۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد. در طول این مدت زمان تعداد آدرس‌هایی که انباشت بیت کوین را آغاز کردند ۲٪ افزایش یافت. داده‌های گلاسنود نشان دهنده این است که تعداد این آدرس‌ها به ۵۱۳,۰۰۰ رسیده است. سو ژو (Su Zhu)، مدیرعامل تری ارو کپیتال (Three Arrow Capital)، در مصاحبه‌ اخیر خود در این باره گفت:

خریداران روزانه زیادی در حال ورود و خرید [حجم] عرضه هستند.

آدرس‌هایی که بیت کوین انباشت می‌کنند، حساب‌هایی هستند که حداقل دو تراکنش ورودی را داشته‌اند و موجودی آنها نیز خرج نشده است. تراکنش‌های داستینگ (Dusting) که با هدف دستیابی به اطلاعات صاحب کیف پول ارسال می‌شوند، در نحوه محاسبه تعداد آدرس‌هایی که بیت کوین انباشت می‌کنند، تأثیرگذار نیست.

glassnode-studio_bitcoin-number-of-accumulation-addresses
تعداد آدرس‌هایی که انباشت بیت کوین را آغاز کردند

این معیار همچنین آدرس‌هایی را که متعلق به ماینرها و صرافی‌هاست را نیز در نظر نمی‌گیرد. برای اینکه آمارها دقیق‌تر باشد، حساب‌هایی از آخرین فعالیت‌شان ۷ سال می‌گذرد را کنار می‌گذارند تا ارزهای از دست رفته هم خط بخورند.

اختلاف میان قیمت و آدرس‌هایی که بیت کوین انباشت می‌کنند، بیانگر این امر است که معامله‌گران سقوط اخیر را اصلاحی عادی در بازار صعودی می‌دانند و منتظر افزایش دوباره قیمت‌ها هستند. ژو در توییت روز جمعه خود با بیان این موضوع که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۸,۸۰۰ وجود دارد، آن را یک «هدف معقول» توصیف کرد و اینگونه نوشت:

بازارها معمولا پس از یک رشد در بازار صعودی، یک‌سوم جهش خود را اصلاح می‌کنند.

قیمت بیت کوین نیز از روز پنج‌شنبه با کاهشی ۱۰ درصدی همراه بود. در این سقوط قیمت، شاهد تشکیل الگوی سر و شانه بودیم و خط روند صعودی شش‌ماهه قیمت هم شکسته شد. لازم به ذکر است که مشاهده الگوی سر و شانه معمولا نشانه‌ای از تغییر روند (نزولی) است.

download-14-13

معمولاٌ زمانی که این الگو تشکیل می‌شود، شاهد افزایش فشار فروش و کاهش قیمت خواهیم بود. ژو در توییت دیگری نوشت:

از قدرتی که در محدوده ۱۰,۰۰۰ شاهدش بودیم شگفت‌زده شدم و به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کنونی، احتمال رسیدن قیمت به ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیشتر از سقوط به ۵,۰۰۰ دلار است.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۰,۲۸۰ دلاری معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته شاهد رشدی حدود ۱ درصدی در قیمت آن بودیم.

منبع: کوین دسک

دیدگاه بگذارید