Bitcoin Price Rally to $10K Has Not Shaken BTC Holders Yet
28 جولای

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان دهنده این موضوع است که موج افزایشی اخیر بیت کوین و افزایش بهای این ارز دیجیتال و عبور از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار، باعث نشده که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به فکر فروش بیت کوین‌های خود بیفتند. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت بهای این ارز دیجیتال به سطح های بالاتری نیز صعود کند.

این احتمال وجود دارد که بیت کوین تنها برای مدتی کوتاه بتواند در قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار باقی بماند. داده‌های منتشرشده از سوی گلاسنود (Glassnode)، فعال در حوزه پایش شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای، نشان دهنده این است که این صعود با صعودهای دیگر بیت کوین در سال ۲۰۲۰ متفاوت است.

در روز ۲۶ ژوییه (۵ تیر)، گلس‌نود، داده‌های غافل‌گیرکننده‌ای را درباره پنج‌رقمی‌شدن بهای بیت کوین منتشر کرد و افزود که صعود کنونی بهای این ارز دیجیتال به بالای آستانه روانی ۱۰,۰۰۰ دلار با دیگر صعودها بسیار تفاوت دارد.

همانگونه که دیروز گزارش شد، قیمت بیت کوین با شکست آخرین سطح مقاومتی زیر ۱۰,۰۰۰ دلار تا مرز ۱۰,3۰۰ دلار هم افزایش پیدا کرد.

اما این افزایش، در روز گذشته مدت زیادی به‌طول نینجامید و در ادامه، قیمت بیت کوین با نزول به زیر سطح کلیدی ۱۰,۰۰۰ دلار در محدوده ۹,۹۰۰ دلار تثبیت شد.

BTC/USD 7-day chart

بیت کوین، چندین بار در سال ۲۰۲۰ برای صعود به بالای آستانه ۱۰,۰۰۰ دلار خیز برداشته بود ولی توانسته از آن عبور کند، بااین‌حال، تجزیه‌وتحلیل گلس‌نود با ارجاع به شاخص BDD نشان دهنده این امر است که این بار با دفعات قبلی، بسیار متفاوت خواهد بود.

شایان ذکر است، شاخص Bitcoin Days Destroyed یا به‌اختصار BDD، با انجام ضرب تعداد بیت کوین‌های موجود در تراکنش با مدت زمانی (در واحد روز) که از آخرین استفاده آنها در تراکنش می‌گذرد، محاسبه می‌گردد. این شاخص، بیانگر این موضوع است که بیت کوین‌ها برای چه مدتی در حساب‌ها بدون استفاده باقی ‌مانده‌اند.

در دفعات پیشین، جهش قیمت بیت کوین به بالای آستانه ۱۰,۰۰۰ دلاری، با افزایش شاخص BDD همراه بود. این اتفاق، نشان می‌داد که هودلرهای بلندمدت، در حال استفاده کردن از فرصت پیش‌آمده برای معامله یا فروش بیت کوین‌های خود هستند.

گلس‌نود این‌بار در گزارش اخیر خود آورده است:

برخلاف دو صعود قبلی قیمت بیت کوین به بالای سطح ۱۰,۰۰۰ دلار، این بار شاهد افزایش شاخص BDD نیستیم.

Bitcoin days destroyed 24-hour chart

 

خوش‌بینی محتاطانه مبنی بر خیز بیت کوین برای فتح قله‌های قیمتی بالاتر از آستانه ۱۰۰۰۰ دلار، طی چند ماه اخیر، نقل محافل معامله‌گران ارزهای دیجیتال بوده است.

برای مثال، در ماه ژوئن (۳ تیر)، وقتی خبرهایی مربوط به پذیرش بیت کوین توسط پی‌پال در حال دست‌به‌دست شدن بین کاربران در فضای مجازی بود، عده‌ای از قوت‌گرفتن احتمال صعود بیت کوین به بالای ۱۰,۰۰۰ و حتی ۱۲,۰۰۰ دلار نیز سخن گفتند.

گرچه که شاخص‌های بنیادی بیت کوین، دلگرم‌کننده هستند، اما جهش ناگهانی قیمت آن در روز گذشته در تضادی کامل با الگوی تراکمی است که این ارز دیجیتال در هفته‌های گذشته از خود به نمایش گذاشته بود. چرخه‌ای از افت و خیزها در نمودار جفت‌ارز بیت کوین-دلار در یک کانال باریک مشاهده می‌شود که بنا به ‌نظر تحلیلگران به‌زودی شکسته خواهد شد.

گفتنی است آلت کوین‌های دیگر هم با افزایش قیمت مواجه شده‌اند و اتر توانسته است در یک حرکت صعودی غافل‌گیرکننده، مقاومت کلیدی ۲۸۰ دلاری را بشکند. اکنون نیز این ارز دیجیتال در محدوده ۳۲۴ دلار معامله می‌شود.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه بگذارید