Bitcoin price suddenly drops 11%
26 نوامبر

اصلاح قیمت اخیر بیت کوین در نزدیکی ۱۹,۵۰۰ دلار رخ داد. برخی این اصلاح را برای قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال ضروری می‌دانستند.

داده‌های بازار نشان دهنده این است که دیروز شاهد افزایش نوسانات در قیمت بیت کوین بودیم. ساعاتی پس از آن که بیت کوین به نزدیکی مرز ۱۹,۵۰۰ دلار رسید، نوسانات نزولی روی نمودار بیشتر شده و در نهایت با افزایش فشار فروش، قیمت بیت کوین به محدوده ۱۷,۲۵۰ دلار سقوط کرد. در طی ساعات گذشته، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال سقوط ۵ درصدی را تجربه کرد.

بسیاری از تحلیل‌گران نسبت به این سقوط هشدارهایی را داده بودند. تونی ویز (Tony Vays)، یکی از همین تحلیل‌گران بود که در برنامه برایان کلی (Brian Kelly) در شبکه سی‌ان‌بی‌سی، پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

از طرفی دیگر، برخی از شاخص‌های بازار نیز این اصلاح قیمت را پیش‌بینی کرده بودند. یکی از این شاخص‌ها، شاخص ترس و طمع بود که از ماه نوامبر (آبان) در محدوده «طمع شدید» قرار داشت.

نرخ ورودی سرمایه به صرافی‌ها نیز همسو با این اصلاح قیمت بود. احتمال می‌رود که این اقدام آنها برای حفظ سود در نزدیکی قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار انجام گرفته شده باشد. کی یونگ جو (Ki Young Ju)،‌ مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant)، در توییتر خود اینگونه نوشت:

میانگین ورودی صرافی‌ها در چند ساعت پیش افزایش داشت. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها در حال واریز بیت کوین به صرافی‌ها هستند.

این امر در حالی اتفاق می‌افتد که شاخص‌های درون زنجیره‌ای نشان دهنده این است که فشار خرید همچنان وجود دارد. همچنان فکر می‌کنم که در طی چند روز آینده قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری شکسته می‌شود.

عوامل فاندامنتال نیز تئوری صعودی بازار را تقویت می‌کنند. سختی شبکه به احتمال زیاد در سه روز آینده جهش ۷.۳ درصدی را داشته؛ چرا که شاهد افزایش نرخ هش شبکه نیز هستیم. در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در بازه ۱۷,۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

دیدگاه بگذارید