Dfinity Launches Uber-Ambitious ‘The Internet Computer’ After 5 Years of Development
10 مه

بنیاد دفینیتی (Dfinity Foundation) پس از پنج سال کار و تلاش برای توسعه، پلتفرم اینترنت کامپیوتر (The Internet Computer) را راه‌اندازی کرد. اینترنت کامپیوتر یکی از موارد مورد انتظار پروژه‌های بلاک چینی چند سال اخیر بوده است.

اینترنت کامپیوتر پلتفرمی مبتنی بر قراردادهای هوشمند است که سرعتی معادل با سرعت اینترنت دارند. از راه‌اندازی اینترنت کامپیوتر سال‌ها با عنوان یکی از موردانتظارترین اتفاقات در حوزه ارزهای دیجیتال یاد می‌شد.

دفینیتی که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد، مدت پنج سال است که برروی این پروژه کار کرده تا آن را راه‌اندازی کند. دومینیک ویلیامز (Dominic Williams)، بنیان‌گذار دفینیتی، در مصاحبه اخیر خود گفت:

این یک پلتفرم کاملاً جدید است. یک پلتفرم عمومی و دنباله اینترنت است. ما در نهایت به‌دنبال جنبه استثنایی بلاک چین هستیم.

این پلتفرم اکنون با چندین شرکت اکوسیستم راه‌اندازی می‌شود که برای اثبات انباشت فناوری آن ایجاد شده‌اند، ازجمله صرافی غیرمتمرکز انزو فایننس (Enso Finance)، شبکه اجتماعی حرفه‌ای دیستریکت (Distrikt)، زیرساخت وب غیرمتمرکز فلیک (Fleek) و پلتفرم بررسی اصالت کالاهای لوکس اوریجین (Origyn) و چندین مورد مطرح  دیگر.

با راه‌اندازی این پلتفرم، ۴۶۹,۲۱۳,۷۱۰ توکن کاربردی (ICP) تحت اختیار نتورک نروس سیستم (NNS) فعال شده است. اکنون این توکن‌ها می‌توانند به صرافی‌های بزرگی مانند کوین بیس (Coinbase) منتقل شوند. این صرافی پیشتر برنامه‌ای را برای فهرست کردن این توکن‌ها برروی پلتفرم کوین بیس پرو (Coinbase Pro) اعلام کرده بود.

تأمین مالی شرکت دفینیتی را شرکت اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، پولی‌چین کپیتال (Polychain Capital) و بسیاری دیگر انجام داده‌اند.

منبع:”coindesk

دیدگاه بگذارید