Dogecoin drops 23% as Elon Musk slams DOGE rich list
16 فوریه

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل شرکت تسلا، در شب گذشته و در توییتی ضمن اشاره به توزیع نامتعادل دوج کوین بین سرمایه‌گذاران، بیان کرد که دارندگان عمده این ارز دیجیتال باید ارزهای خود را بفروشند.

توزیع دوج کوین میان سرمایه‌گذاران به‌صورت عجیبی ناهمگون است؛ به طوری که یک حساب حدود ۲۸.۷ درصد از دوج کوین‌های موجود را در اختیار دارد. حدود ۵۰ درصد از عرضه دوج کوین نیز تنها در اختیار ۱۲ آدرس است. ماسک در این توییت اینگونه نوشت:

اگر دارندگان عمده دوج کوین بیشتر ارزهای خود را بفروشند، حمایت کامل خودم را از این ارز اعلام می‌کنم. به‌نظر من تنها مشکل جدی [درباره دوج کوین] متمرکز بودن زیادی آن است.

کمی پس از این توییت، قیمت دوج کوین ۲۳ درصد کاهش یافت و از محدوده ۰.۰۶۳ دلاری به مرز ۰.۰۴۸ دلار رسید. ماسک پیش‌تر هم با توییت‌های خود باعث افزایش و کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی شده بود؛ با این حال، نقش او در این سقوط چندان روشن نیست؛ چراکه در همین زمان، حدود ۱۰۵ میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاسته شده است و این اتفاق فقط مختص به دوج کوین نبود.

در طی ساعات گذشته بسیاری از ارزهای دیجیتال بازار و به‌ویژه آلت کوین‌ها، چیزی حدود ۲۰ درصد اصلاح را تجربه کردند. تحلیل‌گران اعتقاد دارند که رسیدن بیت کوین به اوج تاریخی تازه در روزهای گذشته سبب شده است تا حجم معاملات بازار آلت کوین‌ها کاهش پیدا کند.

تخمین دقیق توزیع ارزهای دیجیتال میان افراد مختلف، کاری بسیار دشوار است؛ به دلیل آنکه روی بلاک چین عمومی سوابق تراکنش‌ها و حساب‌ها با نام‌های مستعار ثبت می‌شوند. این امر در حالی است که داده‌های منابع مختلف حاکی از آن است که تقریباً ۷۰ درصد عرضه دوج کوین فقط در اختیار ۱۰۰ آدرس به‌خصوص است.

بیلی مارکوس (Billy Marcus)، بنیان‌گذار دوج کوین، چندی پیش در مصاحبه‌ی خود اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۵ و زمانی که با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کرده، دوج کوین‌هایش را فروخته است. وی سال ۲۰۱۳ کار خود را بر روی این ارز دیجیتال را آغاز کرد.

صحبت‌های ایلان ماسک حول محور دوج کوین بیشتر جنبه شوخی داشته است. ماسک یک بار هم خودش را مدیرعامل سابق دوج کوین خوانده بود. بیشتر صحبت‌های او نیز به‌صورت طنزهای اینترنتی بوده است و نمی‌توان این نکته را در نظر گرفت که یک استراتژی سرمایه‌گذاری پشت صحبت‌های او وجود داشته باشد.

منبع: “cointelegraph

دیدگاه بگذارید