rouhani
06 ژوئن

در طول چند ماه گذشته یک خبری که تقریباً هر روزه از آن صحبت می‌شد، توقیف و ضبط دستگاه‌های ماینر بیت کوین یا همان دستگاه‌های استخراج رمزارز دیجیتال در جای جای کشور بود. چرا که این دستگاه‌ها قاچاق محسوب می‌شد و استفاده‌کنندگان دستگاه ماینر هم مشمول مجازات و پرداخت جریمه نقدی می‌شدند. اما هم اکنون خبر‌های رسیده حاکی از فرا رسیدن روز‌های خوبی برای استخراج کنندگان آن است.

بر اساس اعلام انجمن بلاکچین ایران، بالاخره پیگیری‌های کارگروه استخراج رمزارز این انجمن نتیجه بخش بوده و در کمیسیون اقتصادی هیات دولت که در تاریخ 12 خرداد ماه برگزار شده بود، رفع مشکل قاچاق دستگاه‌های ماینر ارز دیجیتال در کشور بررسی و بعد از تصویب در نوبت امضاء ریاست جمهور قرار گرفت.

بر اساس این طرح خوداظهاری که شامل 5 بند به تصویب رسیده است، وزارت صمت مکلف به پیگیری امور مربوط به این طرح عنوان شده است.

دبیر کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران با بیان این مطلب اضافه کرد:

دارندگان جواز تاسیس فارم‌های استخراج می‌توانند با مراجعه به سایت بهین یاب از مزایای این طرح استفاده کنند.

علی بابک نیا دبیر این کارگروه نیز خاطر نشان کرده است:

این افراد پس از اعلام و نوع تجهیزات مد نظر برای استفاده باید نسبت به پرداخت حقوق گمرکی، عوارض و سایر هزینه‌ها اقدام کنند تا پس از اخذ تاییدیه از مراجع ذیربط بتوانند مزارع بیت کوین خود را راه اندازی کنند.

او در مورد میزان و نحوه پرداخت این هزینه‌ها نیز عنوان کرد:

هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده و متعاقباً به آگاهی متقاضیان خواهد رسید.

وی در پایان در مورد تعیین تکلیف دستگاه‌های توقیف شده نیز گفت:

بر اساس همین مصوبه، دارندگان پرونده‌های تعزیراتی می‌توانند با پرداخت عوارض و نهایی کردن مراحل اخذ مجوز علاوه بر بازپس‌گیری تجهیزات و دستگاه‌های خود، پرونده‌های تعزیراتی خود در این زمینه را مختومه تلقی کنند.

منبع: رمزارزنیوز

دیدگاه بگذارید