Heavy purchases at the bottom of the Bitcoin price
20 آوریل

گرگ کیپولارو (Greg Cipolaro)، سرپرست بخش تحقیقات نیویورک دیجیتال اینوستینگ گروپ (NYDIG)، در ایمیل روز گذشته‌اش به مشترکان این شرکت سرمایه‌گذاری، این ام را خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران نهادی به سقوط اخیر قیمت، به چشم یک فرصت خرید نگاه کرده‌اند.

اظهارات کیپولارو بعد از سقوط قیمت بیت کوین از اوج ۶۴,۰۰۰ دلاری به مرز ۵۱,۵۴۱ دلاری انجام شد. هم اکنون هر واحد بیت کوین در محدوده ۵۵,۰۰۰ دلاری درحال معامله است. وی همچنین به افزایش خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران نهادی نیز اشاره کرد.

قیمت بیت کوین همچنان نسبت به ابتدای سال جاری میلادی ۸۹ درصد افزایش یافته است. از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران دانه‌درشت به بیت کوین به‌عنوان سرپناه امن سرمایه‌گذاری در مقابل تورم نگاه می‌کنند؛ بسته‌های حمایتی دولت آمریکا برای حمایت از شهروندانش در مقابل پیامدهای مالی ویروس کرونا و اقدامات مشابه بانک‌های مرکزی دیگر، سبب شده است تا ارزش ارزهای فیات کمتر شود.

کیپولارو، در بخش دیگری از ایمیل خود اینگونه نوشت:

سرمایه‌گذاران نهادی در چنین زمان‌هایی ذهنیت «خرید در کف» دارند، این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که آنها حال دیگر بهتر با نوسانات بیت کوین کنار می‌آیند.

وی در ادامه اضافه کرد:

فکر می‌کنیم ریشه افزایش فشار فروش اخیر این بود که سرمایه‌گذاران به جای آنکه موقعیت‌های خود را با اخبار فاندامنتال اتخاذ کنند، با فاکتورهای دیگری این کار را کردند؛ به‌عبارت ساده‌تر، معامله‌گران بیش از اندازه از اهرم‌ها در موقعیت‌های لانگ استفاده کردند و این مسئله باعث شد تا لیکوییدشدن غیرقابل‌اجتناب باشد.

کیپولارو به اختلاف قیمت بالای بیت کوین در صرافی کوین بیس و بایننس نیز اشاره کرد و نوشته است:

اختلاف قیمت معاملات آنی بیت کوین در کوین بیس و باینس که معمولاً خیلی کم است، به ۳ درصد رسید؛ این داده‌ها به ما نشان دهنده این است که فشار فروش بیش از آن که از سمت آمریکای شمالی باشد، از آسیا بوده است.

منبع: “coindesk

دیدگاه بگذارید