Hot summer for Defi
31 جولای

جهش قیمتی توکن‌های شاخص حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و افزایش مجموع ارزش توکن‌های قفل‌شده در این پلتفرم‌ها باعث شده تا تحلیل‌گران نسبت به یک روند صعودی طولانی‌مدت در این بخش امیدوارتر از گذشته باشند.

حوزه دیفای یکی از عامل‌های اصلی برای جهش و رونق بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری بود. یونی سواپ، سوشی سواپ و آوی را می‌توان به عنوان شاخص‌ترین نام‌ها در این حوزه دانست که سهم عمده‌ای را در رشد بازار از ابتدای امسال تا به حال داشته‌اند.

به صورت همزمان با سقوط قیمت بیت کوین از اوج ۶۵,۸۰۰ دلاری و اصلاح آن، توکن‌های دیفای نیز مانند آلت کوین‌ها با سقوط همراه شدند. داده‌های تازه نشان دهنده این است که قراردادهای آتی بدون سررسید حوزه دیفای ده روز پیش به کف ۵۳۴۰ دلار رسید. از آن تاریخ ارزش این شاخص با ۴۵ درصد صعود کرد و به ۷,۶۸۲ دلار رسید. اکنون تحلیل‌گران منتظر تأیید تغییر روند این بازار هستند.

تغییر مسیر مجموع ارزش قفل‌شده

در حوزه دیفای، مجموع ارزش قفل‌شده در تمام بخش‌های آن به‌عنوان شاخصی برای تعیین ضعف یا قدرت پلتفرم‌ها به حساب می‌آید.

مجموع ارزش قفل‌شده دیفای در حال حاضر ۳۰ درصد با زمان اوج خود در ۱۵۴.۹۱ میلیارد دلار فاصله دارد، با این حال از تاریخ ژوییه سال گذشته تا ژوییه امسال از ۳ میلیارد دلار به ۱۱۱.۰۴ میلیارد دلار رسیده است.

ارزش قفل‌شده در فلکسا (AMP) و لیدو (LDO) به‌ترتیب با ۶۸ و ۳۸ درصد رشد، در بین ۲۰ پلتفرم دیفای، بیشترین رشد را کسب کرده‌اند.

افزایش فعالیت‌ها

با نگاهی به افزایش ارزش قفل‌شده در دیفای می‌توان به موارد بیشتری را از بازگشت بازار دیفای مشاهده کرد.

از بین ۲۰ پروتکل دیفای، لونا و AMP بیشترین رشد را در هفت روز گذشته داشته‌اند. این توکن‌ها به‌ترتیب ٪۸۴ و ٪۶۴ رشد را به ثبت رساندند.

با وجود اینکه در مدت یک ماه گذشته حجم معاملات روزانه در صرافی‌های غیرمتمرکز تا مقدار زیادی ثابت باقی مانده و زیر ۲ میلیارد دلار است، قیمت یونی سواپ و سوشی سواپ از هفته گذشته تا دیروز به‌ترتیب ٪۱۷.۸ و ٪۲۱.۵ درصد رشد کرده است. فعالیت کاربران نیز در این پلتفرم‌ها بیشتر شده است.

افزایش تعداد کاربران جدیدی که با پلتفرم‌های دیفای در حال تعامل‌اند نیز نشانه دیگری از رشد این حوزه است. تا دیروز ۲۰.۹۱ میلیون آدرس خاص با این پروتکل‌ها تعامل داشته‌اند که به نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.

تمام این عوامل دلیلی است تا کارشناسان و تحلیل‌گران نوید تابستانی داغ در بازار را بدهند.

منبع:”cointelegraph

دیدگاه بگذارید