I have not sold any of my Bitcoin
28 آوریل

پس از اعلام خبری مبنی بر این که تسلا بخشی از بیت کوین‌های خود را فروخته است، ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت در توییتی اعلام کرد که خودش شخصاً بیت کوین‌هایش را نفروخته است و قصد انجام این کار را هم ندارد.

ایلان ماسک به‌تازگی در پیامی توییتری به جامعه ارزهای دیجیتال اطمینان خاطر داده است که بیت کوین‌های خود را نفروخته است. این امر در حالی است که بخشی از درآمد بیت کوینی شرکت او یعنی تسلا، در روزهای اخیر تبدیل شده است.

این پیام ماسک در واکنش به صحبت‌های دیو پورتنوی (Dave Portnoy)، معامله‌گر و کمدین معروف بود که عنوان کرده است ایلان ماسک با نقشه‌های از پیش تعیین‌شده خود باعث پامپ و دامپ قیمت بیت کوین شده و از این راه، سود خوبی را کسب کرده است.

متن پیام توییتری دیو پورتنوی از این قرار است:

آیا من درست متوجه شده‌ام؟ ایلان ماسک بیت کوین می‌خرد. او سپس قیمت بیت کوین را پامپ می‌کند و قیمت آن بالا می‌رود، و دوباره با دامپ قیمت بیت کوین، شرایط را به نفع خود تغییر خواهد داد.

ایلان ماسک ضمن رد این ادعا بیان کرد:

نه، درست متوجه نشده‌ای. من هیچ بخشی از دارایی بیت کوین خود را نفروخته‌ام. شرکت تسلا نیز تنها ۱۰ درصد از ذخیره بیت کوین خود را فروخته است؛ که آن نیز برای این بود که قدرت نقدشوندگی بیت کوین را به‌عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات و پول نقد نمایش دهد.

شرکت تسلا در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱، بخشی از ذخیره بیت کوین خودش را به ارزش ۲۷۲ میلیون دلار فروخته بود. در ماه فوریه سال جاری (بهمن ۹۹)، این شرکت ۱.۵ میلیارد دلار از سود خود را بیت کوین خریداری کرد و با این کار، روند صعودی بیت کوین را در آن زمان شدت بخشید. این مبلغ معادل با ۷.۷ درصد از سرمایه نقد تسلا در آن زمان بود.

در همان ماه، تسلا اعلام کرد که بیت کوین را برای فروش ماشین‌هایش می‌پذیرد و تأکید نیز کرده بود که بیت کوین‌های جمع‌آوری‌شده، در قالب بیت کوین باقی خواهند ماند و تبدیل به ارز فیات نخواهند شد.

ایلان ماسک تاکنون از اعلام دقیق مقدار بیت کوین‌های خودش خودداری کرده؛ ولی توییت اخیر او حاکی از آن است که تمایلی برای فروش این بیت کوین‌ها ندارد.

منبع: “cointelegraph

دیدگاه بگذارید