investing in bitcoin
14 فوریه

بلومبرگ گزارش داده است که یکی از بخش‌های شرکت چندملیتی مورگان استنلی، یکی از بزرگترین شرکت‌های مالی جهان، در حال بررسی برروی سرمایه‌گذاری در بیت کوین است.

بخش سرمایه‌گذاری مورگان استنلی، «Counterpoint Global» نام گرفته است که برروی پروژه‌های آینده‌دار سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام می‌دهد. این شرکت هم‌اکنون بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

بلومبرگ در گزارش خود به این موضوع نیز اشاره کرده است که این تیم برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین نیازی به اجازه شرکت و قانون‌گذاران دارد.

این سرمایه‌گذاری اولین حرکت مورگان استنلی به سوی بیت کوین نیست. در حال حاضر این شرکت چیزی درحدود ۱۱٪ از سهام شرکت مایکرواستراتژی را در اختیار دارد. مایکرواستراتژی نیز بخش زیادی از دارایی‌های خود را برروی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

تحلیل‌گران مورگان استنلی اعتقاد دارند که بیت کوین پتانسیل زیادی برای رقابت با دلار دارد، ولی با توجه به گزارش اخیری که نشان می‌دهد بیشتر سرمایه‌گذاران به‌جای خرج‌کردن بیت کوین آن را نگهداری می‌کنند، احتمال ضعیفی وجود دارد که این دارایی بتواند به‌عنوان ارز رایج مورد استفاده قرار بگیرد.

بخش سرمایه‌گذاری مورگان استنلی چیزی نزدیک به بیست صندوق سرمایه‌گذاری را تحت مدیریت خود دارد که پنج صندوق سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد سود را به این شرکت رساندند.

منبع: “coindesk

دیدگاه بگذارید