Lift Google bans on advertising digital currency exchanges
07 ژوئن

سیاست‌های تازه گوگل موانعی که بر سر راه ارائه تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال در سرویس‌های گوگل وجود داشت را حذف می‌کند. این بدان معنی است که کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال می‌توانند در صورت نبود مغایرت با سیاست‌های تازه، در گوگل و سرویس‌های آن تبلیغ کنند.

گوگل در روز چهارشنبه و اقدامی غافلگیرکننده، قانون ممنوعیت تبلیغات صرافی ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های وابسته به خود را برداشت. این محدودیت‌ها حدود ۳ سال پیش توسط گوگل وضع شده بود.

در صفحه سیاست‌های گوگل شاهد تغییراتی هستیم. در یکی از بخش‌های تغییریافته اینگونه آمده است:

از ۳ اوت (۱۲ مرداد)، تبلیغ‌دهندگان مرتبط با صرافی‌های ارزهای دیجیتال و کیف پول‌ها با هدف مخاطبان آمریکایی می‌توانند محصولات و خدمات خود را در صورت نبود مغایرت با ملزومات گوگل تبلیغ کنند.

کسب‌وکارهای فعال در حوزه ارزهای دیجیتال که خواهان انتشار تبلیغ در سرویس‌های گوگل هستند، باید به‌عنوان کسب‌وکار حوزه خدمات پولی در FinCEN‌ ثبت شده باشند و حداقل در یکی از ایالت‌های آمریکا به‌عنوان انتقال‌دهنده پول عمل کنند ویا مجوز بانکی ایالتی یا فدرال را داشته باشند. این قوانین راه را برای ارائه تبلیغات نهادهایی مانند انکوریج (Anchorage) و پکسوس (Paxos) باز خواهد کرد.

نباید این نکته را فراموش کرد که وضع این قوانین از طرف گوگل مانع انجام تبلیغات کسب‌وکارهایی مانند عرضه‌های اولیه سکه، پروتکل‌های دیفای یا محصولات معاملاتی و خریدوفروش ارزهای دیجیتال شده بود. گوگل در بخشی از قوانین خود اعلام کرده است که تجمیع‌کنندگان اخبار و نمودارها و خدمات تحلیلی و سیگنال‌دهی نیز همچنان در فهرست سیاه تبلیغات گوگل قرار خواهند گرفت.

قوانین و محدودیت‌های گوگل در حوزه ارزهای دیجیتال سبب شده است تا برخی از کارشناسان این حوزه، آنها را غیرمنصفانه توصیف کنند. حتی در بازه زمانی کوتاهی، گوگل کلمه اتریوم را در فهرست ممنوعه کلمات در تبلیغات قرار داده بود. این امر در حالی است که همچنان شاهد انتشار برخی تبلیغات مرتبط با پروژه‌های کلاهبرداری در گوگل هستیم.

سیاست‌های تبلیغاتی تازه گوگل به معنای آن خواهد بود که دوستداران ارزهای دیجیتال در آمریکا به‌زودی با سیلی از تبلیغات روبه‌رو خواهند شد. شعبه آمریکایی بایننس و صرافی FTX در حال حاضر به‌دنبال آن هستند تا سهم قابل‌توجهی از بازار موجود آمریکا را در اختیار بگیرند. FTX‌ قرار است تا سرمایه‌گذاری عمده‌ای برروی بحث تبلیغات خود انجام دهد. در همین راستا، این صرافی حق نام‌گذاری استادیوم ورزشی تیم بسکتبال میامی هیت را تا سال ۲۰۴۰ خریداری کرده است. FTX‌ می‌خواهد نام این استادیوم را به اف‌تی‌ایکس آرنا تغییر دهد.

منبع:”cointelegraph

دیدگاه بگذارید