Make digital currencies available to Goldman Sachs investors
03 آوریل

مطابق با اظهارنظر یکی از مدیران اجرایی جدید گلدمن ساکس (Goldman Sachs) در گفتگو با CNBC، این بانک از سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱، ارزهای دیجیتال را در دسترس سرمایه‌گذاران قرار خواهد داد.

بیت کوین و برخی از آلت کوین‌ها به‌زودی در دسترس مشتریان گلدمن ساکس قرار خواهند گرفت.

ماری ریچ (Mary Rich) رئیس جهانی دارایی‌های دیجیتال بخش مدیریت ثروت خصوصی بانک گلدمن ساکس، در مصاحبه‌ای که با CNBC در روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) منتشر شده بود، تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های این بانک را برای ارائه ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران تأیید کرد.

ماری ریچ: دسترسی به ارزهای دیجیتال به‌زودی ممکن خواهد شد

این اقدام، گلدمن ساکس را به دومین وام‌دهنده بزرگ جهان تبدیل می‌کند که درهای دنیای ارزهای دیجیتال را برروی مشتریان خودش باز می‌کند. این در حالی است که درچند هفته پیش، بانک مورگان استنلی حرکت پیشگامانه‌ای را در راستای ارائه ارزهای دیجیتال به مشتریان خود آغاز کرده بود.

ماری ریچ در گفتگو با CNBC اظهار داشته است:

ما در حال همکاری نزدیک با تیم‌های مختلف شرکت هستیم تا راه‌های ارائه دسترسی هوشمندانه و مناسب به اکوسیستم را برای مشتریان ثروت خصوصی (ارزهای دیجیتال) بررسی کنیم و طبق برنامه‌ریزی‌ها، این خدمت را در آینده نزدیک برای عموم مشتریان ارائه خواهیم داد.

مورگان استنلی در ماه آوریل و گلدمن ساکس در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱ عرضه ارزهای دیجیتال را آغاز خواهند کرد. هر دو بانک این توانایی را دارند که از طریق مشارکت در صندوق‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال، سرمایه‌های جدید زیادی را به اکوسیستم بیت کوین وارد کنند.

ریچ در ادامه، تقاضای مشتریان را به‌عنوان یکی از محرک‌های اصلی این تصمیم گلدمن ساکس معرفی کرده سات. او اضافه کرد:

بسیاری از مشتریان ما، ارزهای دیجیتالی را به‌عنوان راهکاری در برابر تورم در نظر می‌گیرند و حجم عظیم تقاضای آنها در سال گذشته، قطعاً نقش مهمی در این تصمیم داشته است.

ریچ در ادامه صحبت های خود تصریح کرد:

همچنین بسیاری از مشتریان بر این باورند که ما به‌نوعی در آستانه طلوع نسل جدید اینترنت هستیم. آنها به‌دنبال راه‌هایی برای شرکت در این فضا هستند.

مانند بسیاری از بانک‌های بزرگ، گلدمن ساکس نیز در سال جاری موضع بدبینانه خود را نسبت به بیت کوین تغییر داده و آن را به‌عنوان یک پدیده نوظهور پذیرفته است. این امر درحالی است که بسیاری از بانک‌های مرکزی همچون فدرال رزرو ایالات متحده، همچنان از موضع بدبینی و انتقاد به این دارایی دیجیتال نگاه می‌کنند.

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، هم‌بنیان‌گذار مؤسسه مورگان کریک دیجیتال پیش‌بینی می‌کند که «در نهایت همه (بانک‌ها) مجبور خواهند شد خدمات بیت کوین را به تمامی مردم ارائه دهند.»

قیمت بیت کوین بعد از سقوط اخیر به‌شدت افزایش یافت

در روز‌های اخیر، قیمت بیت کوین به این خبر واکنش نشان داد و پس از سقوط ناگهانی بیش از ۲۰۰۰ دلاری در روز چهارشنبه، دوباره از مرز ۵۸٬۰۰۰ دلاری عبور کرد.

ریزش ناگهانی و صعود دوباره قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه ۱۱ فروردین؛ منبع: tradingview

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند که مسأله کمبود شتاب حرکت (مومنتوم) بیت کوین، چندان هم مایه نگرانی نیست؛ زیرا بیت کوین ضمن برخوداری از عوامل بنیادی (فاندامنتال) قدرتمند، نیازمند آن است که پیش از حرکت به‌سوی سقف تاریخی خود، موقعیت‌های اهرمی متزلزل موجود در بازار را سروسامان دهد.

طبق نظر اغلب تحلیلگران، نقاط ۶۸٬۰۰۰ دلار و ۷۳،۰۰۰ دلار، قیمت‌های موردانتظار در حرکت بعدی بیت کوین خواهند بود.

منبع: “cointelegraph

دیدگاه بگذارید