bitcoin wallets with 1k btc
27 جولای

داده‌های تازه گلاسنود (Glassnode) نشان ‌دهنده این است که تعداد آدرس‌های بیت کوینی که موجودی آنها بیشتر از ۱,۰۰۰ واحد است به بیشترین میزان در ۹ ماه اخیر رسیده است.

بر اساس آماری که اخیراً گلاسنود منتشر کرده است، تعداد کیف پول‌های بیت کوین که موجودی آنها بیشتر از ۱,۰۰۰ واحد است، با جهش قابل‌توجهی همراه شده است. این داده‌ها نشان ‌دهنده این موضوع است که در حال حاضر بیش از ۲,۱۷۰ آدرس با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین وجود دارد. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، ۱,۰۰۰ واحد از این ارز دیجیتال ارزشی معادل 10,232,۶۷۰ دلار دارد.

نکته جالب توجه اینجاست که تنها یک روز قبل از ثبت این رکورد، تعداد آدرس‌هایی که با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ واحد بودند، ۲,۱۶۸ عدد بود؛ این بدان معناست که دو سرمایه‌گذار دیگر نیز با خرید بیشتر بیت کوین به جمع نهنگ‌های بازار پیوسته‌اند. البته این احتمال هم وجود دارد که یک نهنگ با موجودی بالا، ارزهای خود را در دو حساب دیگر پخش کرده باشد.

article image

طبق آمارهایی که گلاسنود در سپتامبر سال گذشته (شهریور ۹۸) منتشر کرد، در آن زمان نیز ۲,۱۸۰ آدرس با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین در شبکه وجود داشته است.

داده‌های دیگر گلاسنود نشان ‌دهنده این است که موجودی بیت کوین‌هایی که در ۶ الی ۱۲ ماه گذشته فعال بوده است هم به کمترین میزان در ۱۳ ماه گذشته رسیده است و تنها  ۱,۹۵۷,۲۴۴.۹۸۲ واحد از آن در جریان بوده است.

article image

تحقیقات نشان داده است بسیاری از سرمایه‌گذاران در طول یک سال گذشته، بیت کوین‌های خود را جابه‌جا نکرده‌اند و ترجیح داده‌اند که تا هاوینگ و کاهش عرضه این ارز دیجیتال صبر کنند. البته که انتظار برای افزایش قیمت بیت کوین دلیل صبر آنها عنوان شده است.

منبع: یوتودی

دیدگاه بگذارید