Pay Almost 3 Bitcoin Per YFI
01 سپتامبر

پس از گذشت یک ماه فوق‌العاده با سود ۷۴۰ درصدی، یرن فایننس، گل سرسبد پروژه‌های حوزه DeFi، روز گذشته نیز به رشد چشمگیر خود ادامه داد. معامله‌گران در مورد اینکه این توکن به بالاترین قیمت خود رسیده است یا هنوز جای زیادی برای رشد دارد، تردید دارند.

در طی مدت ۲۴ ساعت گذشته، یرن فایننس (yearn.finance) با نماد اختصاری YFI بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است. بازدهی این ارز در یک هفته گذشته نیز بیش از ۱۶۰ درصد بود و در حال حاضر با قیمت ۳۵,۳۹۲ دلار معامله می‌شود. رالی صعودی YFI بعد از اینکه قیمت این توکن از قیمت هر واحد بیت کوین فراتر رفت، قدرت بیشتری را به خود گرفته است و این بحث را در جامعه ارزهای دیجیتال مطرح کرد که آیا چنین قیمت بالایی برای این توکن خوب است یا بد؟

در حال حاضر، ارزش بازار YFI از یک میلیارد دلار نیز فراتر رفته است و این توکن در رتبه بیست و دوم برترین ارزهای دیجیتال جای گرفته است. با این حال، با اینکه قیمت هر واحد از این توکن با قیمت ۳ بیت کوین برابری می‌کند؛ اما ارزش بازار آن تنها معادل با ۰.۵ درصد از ارزش بازار بیت کوین است. همینطور حجم معاملات یرن فایننس در ۲۴ ساعت اخیر نیز ۳۰ برابر از حجم معاملات بیت کوین کمتر بوده است.

در حالی که نظرات مختلفی درباره آینده قیمتی یرن فایننس وجود دارد، از دید تحلیل تکنیکال، رالی صعودی نمایی این توکن همچنان ادامه خواهد داشت. آن هم به دلیل آنکه قیمت وارد محدوده جدیدی شده که از لحاظ تکنیکالی هیچ مقاومتی را پیش‌روی خود نمی‌بیند.

با تمام این تفاسیر، هر رالی صعودی در یک نقطه به پایان خواهد رسید. با توجه به اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) یرن فایننس در نقطه اشباع خرید قرار دارد، اینگونه به نظر می‌رسد که یک اصلاح کوتاه‌مدت در انتظار این ارز دیجیتال است.

در این حال، مسئولان اسپارتان کپیتال (Spartan Capital) که یک صندوق سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است، بیان میکنند که توکن‌های YFI این صندوق را نخواهد فروخت.

همینطور امروز صرافی بایننس اعلام کرد که قرارداد آتی یرن فایننس/تتر را با حداکثر اهرم ۵۰ لیست خواهد کرد. این امر باعث به‌وجودآمدن گمانه‌زنی‌هایی درباره دامپ قیمت یرن فایننس شده است.

آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل صرافی بیتمکس، در پستی وبلاگی اینگونه نوشت:

من نیز مانند سایر مشارکت‌کنندگان، از سودی که از توکن‌های یلدفارمینگ دریافت کرده‌ام، لذت می‌برم. با این حال، معتقدم که این رفتار نادرست در نهایت هزینه زیادی برای من دربر خواهد داشت و ممکن است بخشی از دارایی های خود را از دست بدهم. ولی اشکالی ندارد؛ چراکه این کار، تنها راه کسب آگاهی درباره محصولات و خدماتی است که در موج بعدی گسترش ارزهای دیجیتال، تقاضای زیادی برای استفاده از آنها وجود دارد. با این حال سرمایه‌گذاری اصلی من در استخراج طلا و نقره و علاقه من به معاملات با اهرم بالا، هرگونه سرمایه‌گذاری در توکن‌های مانند یرن فایننس، پولکادات و سایر شت کوین‌ها را کم جلوه می‌دهد.

یلدفارمینگ (Yield farming)‌ تلاشی برای سپرده‌گذاری یا قفل‌کردن توکن‌ها در طرح‌هایی است که بیشترین سود را به همراه خود دارند. ممکن است این تلاش باعث آن شود که فرد هفته‌به‌هفته طرح یا پروژه‌ای را که توکن خود را در آن سپرده یا قفل کرده، تغییر دهد. توکن‌هایی که در این فرآیند مورداستفاده قرار می‌گیرند، توکن‌های یلدفارمینگ نام دارند.

منبع: کریپتونیوز

دیدگاه بگذارید