Presidential Advisory Group Promises Stablecoin Recommendations
24 جولای

کارگروه بازارهای مالی نهاد ریاست‌جمهوری آمریکا درصدد است تا چند ماه دیگر پیشنهاد‌هایی را برای تعیین چهارچوب‌های قانونی استیبل کوین‌ها ارائه دهد، با این حال زمان دقیق ارائه این پیشنهادات هنوز هم مشخص نشده است.

کارگروه بازارهای مالی نهاد ریاست‌جمهوری ایالات متحده، که به‌‌عنوان مشاور به صورت مستقیم با رئیس‌جمهور آمریکا در ارتباط است، در روز دوشنبه گذشته و در نشستی اعلام کرد که قصد دارد در ماه‌های آینده پیشنهاداتی را برای تبیین قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها ارائه خواهد کرد.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا، همان‌گونه که قابل پیش‌بینی بود، این جلسه به بررسی مسائلی مانند رشد، کاربردها و تهدیدهای احتمالی استیبل کوین‌ها پرداخته است. بحث جلسه قبلی این کارگروه که در روز جمعه برگزار شده بود، تنها محدود به رشد اخیر استیبل کوین‌ها و نقش آنها در صنعت ارزهای دیجیتال بود.

در بیانیه رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا اینگونه آمده است که:

در این جلسه ارائه‌ای توسط کارکنان وزارت خزانه‌داری برای این کارگروه اجرا شد که در مورد فرآیند تهیه گزارش مربوط به استیبل کوین‌ها گذشت. این گزارش قرار است مزایا و خطرات احتمالی استیبل کوین‌ها و چهارچوب‌های قانونی فعلی ایالات متحده را مورد بحث قرار دهد و پیشنهاداتی را برای رفع شکاف‌های قانونی ارائه کند.

جلنا مک‌ویلیامز (Jelena McWilliams)، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا، مایکل هسو (Michael Hsu)، مدیر دفتر کنترل ارز آمریکا، نلی لیانگ (Nellie Liang)، معاون امور داخلی وزارت خزانه‌داری، رندال کوارلز (Randal Quarles)، نایب‌رئیس بانک مرکزی آمریکا به همراه جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری آمریکا، گری گلنسر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق‌ بهادار و راستین بهنم (Rostin Behnam)، سرپرست کمیسیون معاملات آتی کالا، افراد حاضر در این جلسه بودند.

این نشست چند روز بعد از آن برگزار شد که جفری ژانگ (Jeffery Zhang)، وکیل فدرال رزرو و گری گورتون (Gary Gorton)، اقتصاددان دانشگاه ییل (Yale)، مقاله‌ای منتشر کردند که در آن بیان شده بود استیبل کوین‌ها خواهد توانست برای سیستم مالی یک خطر جدی ایجاد کنند. شایان ذکر است که این مقاله به‌عنوان دیدگاه شخصی این دو کارشناس ارائه شده و هیچ ارتباطی را با فدرال رزرو نداشت.

در این مقاله استیبل کوین‌ها به مجموعه بانک‌های وایلد کت (wildcat) تشبیه شده است که در دوره بانکداری آزاد آمریکا در فاصله بین سال‌های ۱۸۳۶ تا ۱۸۶۵ میلادی به صدور پول‌های کاغذی پرداخته بودند. همین‌طور این مقاله از نبود بیمه برای ضمانت بازپرداخت وجوه، خطر بروز بحران‌های بانکی و کاهش ذخایر استیبل‌ کوین‌ها در زمانی که درخواست کاربران برای برداشت وجه زیاد می‌شود، به‌عنوان چالش‌های اصلی ارزهای دیجیتال باثبات یاد کرد.

هنوز این مشخص نیست که وزارت خزانه‌داری قصد دارد تا دقیقاً در چه زمانی پیشنهادهای خودش را ارائه کند. همین‌طور این نیز مشخص نیست که این کارگروه می‌خواهد بیشتر در اقدامات مربوط به کنگره مانور دهد و یا این‌که بر قانون‌سازی‌های سازمانی تمرکز کند.

دربخشی از بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا اینگونه آمده است:

وزیر خزانه‌داری بر لزوم اقدام سریع برای اطمینان از وجود چهارچوب قانونی مناسب در ایالات متحده تأکید کرد.

دیدگاه بگذارید