bitcoin_increase
27 جولای

همزمان با انتشار خبری مبنی بر چاپ و عرضه ۱ تریلیون دلار دیگر توسط فدرال رزرو،‌ قیمت بیت کوین با جهش بزرگی توانست به محدوده ۱۰,۲۰۰ دلار برسد.

قیمت بیت کوین که در روز گذشته توانسته بود از سد مقاومتی ۱۰,۰۰۰ دلاری خود عبور کند، صبح امروز با افزایش قابل‌توجهی تا ۱۰,۳۰۰ دلار نیز بالا رفت. در حال حاضر هر واحد بیت کوین با رشدی ۵.۷ درصدی به‌نسبت روز گذشته، در رقم ۱۰,۲80 دلار معامله می‌شود. رسیدن به سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری از آن جهت پراهمیت است که این رقم سطح روانی مهمی برای قیمت بیت کوین به حساب می‌آید.

به‌نظر بسیاری از تحلیل‌گران، افزایش خبرهای مثبت پیرامون بیت کوین و خارج‌شدن از محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار که مدت‌ها در آن مانده بود، با رشد اخیر ارتباط مستقیمی دارد.

انتشار خبر عرضه ۱ تریلیون دلار دیگر به‌عنوان کمک مالی از سوی دولت آمریکا می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد قیمت بیت کوین نیز باشد. استیو منوچین (Steven Munchin)، وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه اخیر خود اینگونه اعلام کرده بود که مقامات این کشور در حال بررسی لایحه‌ای هستند که امکان عرضه کمک‌های مالی بیشتر را فراهم می‌کند. به‌گفته منوچین، این لایحه با تمرکز بر کودکان و مشاغل مربوط به آنان تدوین شده است. وی در ادامه اضافه کرد:

آماده هستیم تا به‌سرعت عمل کنیم. کابینه و جمهوری‌خواهان کاملا بایکدیگر هم‌نظر هستند.

به احتمال زیاد این لایحه در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا نیز تصویب خواهد شد. در صورت تصویب شدن، شهروندان آمریکایی یک چک ۱,۲۰۰ دلاری دیگر هم به‌عنوان کمک مالی برای جبران خسارات ناشی از ویروس کرونا دریافت میکنند.

دیگر ارزهای دیجیتال بازار نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند. در این میان، اتر، ارز شماره دو بازار با افزایش قیمتی ۷.۳ درصدی به عدد ۳۲۴ دلار رسید. از طرفی دیگر، ارزهایی نظیر ریپل و کاردانو به ترتیب با ۲.۷۷ و ۳.۹۰ درصد کاهش قیمت همراه بودند.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال معادل با ۳۱۱ میلیارد دلار است و بیت کوین سهم ۶۰.۳۳ درصدی را از آن دارد.

دیدگاه بگذارید