Tesla
09 فوریه

شرکت تسلا در پرونده‌ای که نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ثبت کرده است، این را فاش کرد که چیزی در حدود ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین را خریده است.

تسلا طی بیانیه‌ای اعلام کرده است:

در ژانویه ۲۰۲۱، سیاست‌های سرمایه‌گذاری خود را به‌روز کردیم تا بتوانیم انعطاف بیشتری برای متنوع‌سازی فراهم کنیم و بتوانیم حداکثر سود را از پول نقدی که مازاد بر نقدینگی عملیاتی ماست (نقدینگی عملیاتی به توانایی یک شرکت برای نقدکردن سریع دارایی‌ها به‌منظور پرداخت هزینه‌های عملیاتی گفته می‌شود) گسب کنیم.

در ادامه این اطلاعیه اینگونه آمده است:

در راستای بخشی از این سیاست که به تأیید کمیته حسابرسی هیئت‌مدیره نیز رسیده است، این احتمال پیش‌بینی شده است که بخشی از نقدینگی خود را در یک دارایی ذخیره‌ای جایگزین، شامل ارزهای دیجیتال، شمش طلا، صندوق‌های قابل‌معامله در بورس طلا و دیگر دارایی‌هایی که در آینده اعلام می‌شود، اختصاص دهیم. درحال حاضر در مجموع ۱.۵ میلیارد دلار تحت این سیاست در بیت کوین سرمایه‌گذاری کردیم و این احتمال وجود دارد که دارایی‌های دیجیتال را در بلندمدت و در بازه‌های زمانی مختلفی خریداری کرده و نگه داریم.

همچنین، انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک بیت کوین را به‌عنوان یک شیوه پرداخت برای ارائه محصولات مورداستفاده قرار دهیم. این شیوه پرداخت تحت قوانین جاری خواهد بود و در ابتدا به‌صورت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد و ممکن است مطابق اختیار ما در هنگام دریافت تصمیم به نقدکردن آن بگیریم.

منبع: “theblockcrypto

دیدگاه بگذارید