the possibility of bitcoin falling to the limit of 20 thousand dollars
24 آوریل

اسکایت مینرد، مدیرارشد شرکت گوگنهایم، اینگونه بیان میکند که قیمت بیت کوین می‌تواند تا مرز ۶۰۰,۰۰۰ دلار هم پیش برود؛ ولی قبل از آن ممکن است تا ۲۰,۰۰۰ دلار سقوط کند.

اسکات مینِرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد اطلاعات شرکت گوگنهایم پارتنرز (Guggenheim Partners) اعتقاد دارد که قیمت بیت کوین در طولانی‌مدت صعودی خواهد بود؛ امّا پیش از آن ممکن است حتی تا ۲۰,۰۰۰ دلار نیز سقوط کند. به‌عقیده مینرد، اصلاح قیمتی که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم ممکن است شروعی برای اصلاحات شدیدتر باشد و حتی ممکن است قیمت این ارز دیجیتال را تا ۲۰,۰۰۰ دلار نیز کاهش دهد؛ اما قیمت بیت کوین در نهایت و در بلندمدت صعودی خواهد بود. مینرد بر این باور است که قیمت بیت کوین در سال‌های پیش‌رو، می‌تواند تا ۶۰۰,۰۰۰ دلار نیز بالا رود.

تجدید قوای بیت کوین آن را به 20K دلار می رساند؟

قیمت بیت کوین پس از ثبت رکورد تاریخی ۶۵,۰۰۰ دلاری، دچار اصلاح شده است. کاهش قیمت بیت کوین در طول هفته جاری شدت گرفت و در عرض چند ساعت، قیمت پادشاه ارز دیجیتال به ۵۱,۵۰۰ دلار (یعنی کمترین قیمت در سه هفته گذشته) رسید.

با این حال که قیمت بیت کوین از آن زمان کمی بیشتر شده، ولی هنوز نتوانسته است به ۶۰,۰۰۰ دلار برسد. اسکات مینرد در مصاحبه‌ اخیر خود با CNBC به اصلاح قیمت بیت کوین اشاره کرده است و گفت:

قیمت بیت کوین در مدت‌زمانی کوتاه، افزایش چشمگیری را تجربه کرد و به‌نوعی دچار حباب شد. حال باید منتظر اصلاح شدید در قیمت این ارز دیجیتال باشیم.

مینرد از این نیز فراتر رفته و بیان کرد که قیمت بیت کوین با بیش از ۵۰ درصد اصلاح، به رکورد خود در سال ۲۰۱۷، یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. وی اضافه کرد که با این حال که چنین اصلاح قیمتی می‌تواند در کوتاه‌مدت به ضرر بیت کوین تمام شود، اما این «بخشی از فرایند پیشرفت بیت کوین و رسیدن آن به بازار صعودی نهایی» است.

البته شایان ذکر است که مینرد پیش‌تر نیز پیش‌بینی‌هایی را مبنی بر کاهش قیمت بیت کوین ارائه کرده بود. به‌عنوان نمونه در ماه ژوییه و پس از این که بیت کوین رکورد ۴۲,۰۰۰ دلار را به ثبت رساند، مینرد باز هم به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری اشاره کرد و گفت که قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. او حتی اعتقاد داشت که قیمت بیت کوین تا پایان سال از ۴۰,۰۰۰ دلار فراتر نمی‌رود؛ اما کمتر از یک ماه بعد، خلاف آن ثابت شد.

هنوز هم احتمال رسیدن به 600K دلار است

جدا از پیش‌بینی‌هایی که مینرد در خصوص عملکرد بیت کوین در کوتاه‌مدت دارد، او و تیم گوگنهایم پارتنرز بازار طولانی‌مدت بیت کوین را صعودی تلقی می‌کنند. مینرد در اظهارنظرهایی تعجب‌انگیز، قیمت هدف بیت کوین را ۴۰۰,۰۰۰ دلار ویا حتی ۶۰۰,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده است.

اگر قیمت هر واحد بیت کوین به مرز ۶۰۰,۰۰۰ دلار برسد، ارزش کل بازار این ارز دیجیتال به ۱۱ تریلیون دلار می‌رسد؛ یعنی چیزی بیش از ۵ برابر شرکت اپل که در حال حاضر پرارزش‌ترین شرکت جهان است. جالب است بدانید که ارزش کل بازار طلا نیز چیزی درحدود ۱۱ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود. پس بنابراین این اتفاق می‌تواند ارزش بازار بیت کوین را با ارزش بازار طلا برابر کند.

منبع: “cryptopotato

دیدگاه بگذارید