Three reasons why the Ethereum has pumped 130%
08 مه

قیمت اتریوم کلاسیک نیز در هفته گذشته، مانند دوج کوین روند صعودی قابل‌توجهی را تجربه کرد و توانست اوج تاریخی خودش را بشکند. کارشناسان از روند صعودی اتریوم کلاسیک، فصل آلت کوین‌ها و فعالیت سرمایه‌گذاران خرد به‌عنوان دلایل اصلی این جهش یاد کرده‌اند.

روند صعودی سهمی‌وار اتریوم کلاسیک از اواخر ماه مارس (هفته گذشته) شروع شد و این ارز دیجیتال توانسته است این روند را حفظ کند.

داده‌های کوین گکو (CoinGecko) نشان دهنده این است که قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته، چیزی در حدود ۲۰ درصد رشد کرده است. اتریوم کلاسیک با ثبت اوج ۹۹ دلاری در رده ۱۸ام ارزهای دیجیتال برتر بازار قرار دارد. در حال حاضر نیز هر واحد اتریوم کلاسیک در بازه ۹۴ دلاری درحال معامله است.

نمودار قیمت اتریوم

به‌نظر کارشناسان، عملکرد خوب اتریوم کلاسیک در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ و تداوم آن، یکی از دلایل صعود قیمت این ارز دیجیتال است.

داده‌های بازار نشان دهنده این امر است که فورک‌هایی مانند اتریوم کلاسیک و بیت کوین کش با روندهای صعودی قابل‌توجهی همراه بوده‌اند. لازم به ذکر است که اتریوم کلاسیک، فورکی است که پس از به توافق‌نرسیدن اعضای جامعه اتریوم در ژوییه ۲۰۱۶ ایجاد شد.

در حال حاضر تب‌وتاب زیادی برای خرید این ارز دیجیتال به‌وجود آمده است. از طرف دیگر، اتریوم کلاسیک در پلتفرم معاملاتی رابینهود در دسترس سرمایه‌گذاران است و این موضوع نیز به محبوبیت بیشتر آن افزوده است. داده‌های گوگل ترندز نیز نشان دهنده همین امر است که جستجوهای زیادی پیرامون اتریوم کلاسیک انجام می‌گیرد.

عبور قیمت اتریوم از مرز ۳,۰۰۰ دلاری و ثبت اوج تاریخی تازه نیز از جمله دیگر عواملی عنوان شده است که قیمت اتریوم کلاسیک را افزایش داده است. صد البته نباید این را فراموش کرد که احساسات بازار به‌گونه‌ای است که انگار سرمایه‌گذاران تازه‌وارد به اتریوم کلاسیک، به چشم نمونه ارزان‌تر اتریوم نگاه می‌کنند.

اگر از نقطه‌نظر افزایش قیمت از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا به اینجا به اتریوم کلاسیک نگاه کنیم، می‌فهمیم که این ارز دیجیتال در این مدت، ۳ برابر اتریوم رشد داشته است.

نباید این را فراموش کرد که سرمایه‌گذاران خرد تنها کسانی نیستند که نسبت به اتریوم کلاسیک رویکرد مثبتی دارند. داده‌های تازه نشان دهنده این است که موجودی اتریوم کلاسیک صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل نیز در حال افزایش است و در حال حاضر ۷۱۱.۶ میلیون دلار اتریوم کلاسیک در این صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت می‌شود.

شاید بشود گفت که عملکرد فوق‌العاده اتریوم کلاسیک، باعث فراموشی مشکلات امنیتی شبکه این ارز دیجیتال شده باشد که در سال گذشته با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کرد. اتریوم کلاسیک سال گذشته چندین بار هدف حملات ۵۱ درصدی قرار گرفته بود. هکرها موفق شدند در طول این حملات چندین میلیون دلار را به جیب خود بزنند.

با توجه به عملکرد نسبتاً ثابت بیت کوین و اوج‌گیری ارزهایی مثل بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک و دوج کوین، فصل آلت کوین‌ها همچنان ادامه دارد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که سلطه بیت کوین به کمترین میزان از جولای ۲۰۱۸ تا به حال رسیده است.

منبع:”cointelegraph” به گزارش کوین تلگراف،

دیدگاه بگذارید