Visa cooperation with digital currency exchanges
31 ژانویه

مدیرعامل ویزا (Visa)، غول پرداخت جهان، در اظهارنظر تازه خود ضمن «طلای دیجیتال» خواندن بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، گفته است که در شرکتش در حال همکاری با کیف پول‌ها و صرافی‌هاست تا خدمات خود را در این صنعت گسترش دهد.

آلفرد کلی (Alfred Kelly)، مدیرعامل ویزا، در نشست درآمدهای ویزا بخش عمده‌ای از صحبت‌های خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص داده است. وی در بخشی از اظهاراتش تفاوت میان ارزهای دیجیتالی که نماینده یک دارایی جدید مانند بیت کوین هستند و ارزهای دیجیتالی مانند استیبل کوین‌ها را که با پشتوانه ارزهای فیات کار می‌کنند بیان کرد و گفته است:

ما تمام ارزهای دیجیتال را به چشم طلای دیجیتال می‌بینیم. آنها به‌طور گسترده به‌عنوان دارایی‌هایی نگه‌داری می‌شوند که در حال حاضر نقش چندانی به‌شکل یک سیستم پرداخت ندارند. استراتژی ما همکاری با کیف پول‌ها و صرافی‌هاست تا از این طریق کاربران‌مان بتوانند ارزهای دیجیتال را با کارت‌های ویزا بخرند یا ارزهای خود را به حساب‌های ویزای خود واریز کنند و با استفاده از آنها خریدهای خود را با ارزهای رایج انجام دهند.

او در ادامه اضافه کرد:

[اگر] یک ارز دیجیتال خاص به‌عنوان یک ابزار تبادل [مالی] شناخته شود، دلیلی وجود ندارد که ما نتوانیم آن را به شبکه خودمان اضافه کنیم. این شبکه هم اکنون در حدود ۱۶۰ ارز را پشتیبانی می‌کند.

به‌گفته بسیاری، این صحبت‌های کلی راه را برای پیوستن تمام پروژه‌های ارزهای دیجیتال که حرفی برای گفتن در حوزه پرداخت دارند را باز می‌کند.

او در رابطه با استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی گفته است:

ارزهای دیجیتال ملی و استیبل کوین‌ها نوآوری‌های نوظهور حوزه پرداخت هستند که درست مانند ارزهای فیات می‌توانند در تجارت‌های جهانی مورد استفاده قرار بگیرند. ما ارزهای دیجیتال که برروی بلاک چین‌های عمومی کار می‌کنند را به‌عنوان شبکه‌های اضافی می‌بینیم و به آنها به چشم بخشی ار شبکه‌ای از شبکه استراتژی‌هایمان نگاه می‌کنیم. ما در این حوزه بلامنازع هستیم.

کلی همچنین به ۳۵ توافق همکاری ویزا و شرکت‌هایی که او از آنها با عنوان «پلتفرم‌ها و کیف پول‌های پیشرو» یاد می‌کند نیز اشاره کرد. کریپتوداتکام (Crypto.com)، بلاکفای (BlockFi)، فولد (Fold) و بیت پاندا (BitPanda) از جمله این شرکت‌های نام برده بودند. او در ادامه اضافه کرد:

شبکه پیشروی بعدی کسری از آن را دارد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۳۳,۹۸۴ دلاری د رحال معامله است و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته سقوط ۵ درصدی را تجربه کرده است.

منبع: “cryptonews

دیدگاه بگذارید