Elon Musk
21 فوریه

ایلان ماسک با تأکید بر اینکه او یک مهندس است نه یک سرمایه‌گذار، در توییترش اینگونه نوشت که قیمت بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسد. او در ادامه صحبتهایش نوشت که نگه‌داری بیت کوین عاقلانه‌تر از نگهداری پول نقد است.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر‌عامل صرافی بایننس، پنجشنبه گذشته پس از افزایش تقاضا برای دوج کوین در این صرافی با بلومبرگ مصاحبه‌ای کرد. او در این مصاحبه درباره علاقه ایلان ماسک به دوج کوین صحبت کرده است.

ژائو با اشاره به این موضوع که ما در جهانی غیر‌متمرکز و آزاد هستیم با بیان اینکه هر فردی می‌تواند هر چیزی را دوست داشته باشد، اعلام کرده است که از علاقه ایلان نسبت به دوج کوین شگفت‌زده شده است. او در ادامه بیان کرد:

ماسک می‌تواند دوج کوین را به هر دلیلی دوست داشته باشد.

مدیر عامل بایننس با تأکید بر عدم ارتباط ماسک با دوج کوین اشاره کرد که شرکت خودرو‌های الکتریکی ایلان ماسک یعنی تسلا هیچ مقداری از «دوج کوین» را خریداری نکرده و بیش از ۱.۵ میلیارد دلار «بیت کوین» خریده است.

ایلان ماسک این مصاحبه را در توییتر مشاهده کرد و پاسخش را اینگونه داد:

اقدام تسلا به‌طور مستقیم منعکس‌کننده نظر من نیست. داشتن مقداری بیت کوین در مقایسه با پول نقد شیوه‌ای است کمتر احمقانه از نگهداری نقدینگی و این موضوع به اندازه کافی برای یک شرکت حاضر در شاخص S&P500 ماجراجویانه است.

ماسک در ادامه صحبت‌هایش شرح داد:

برای روشن شدن موضوع این را می‌گویم که من یک سرمایه‌گذار نیستم، من یک مهندس هستم. من در کنار تسلا سهام هیچ شرکتی را ندارم.

ماسک در ادامه نیز تصریح کرد:

با این حال، وقتی نرخ سود ارزهای فیات منفی است، فقط از یک احمق بر می‌آید که به این ارزها بسنده کند. بیت کوین هم تقریباً به‌اندازه ارزهای فیات آشغال است؛ نکته کلیدی آن همین «تقریباً» است.

پیتر شیف از طرفداران طلا که به‌تازگی ماسک و تسلا را به دلیل خرید بیت کوین مورد انتقاد شدیدی قرار داده بود، روز جمعه در توییتی گفت:

به گفته ایلان ماسک بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات آشغال است. پس او هر دو را آشغال می‌داند.

او در ادامه نوشته است:

من موافقم، من فکر می‌کنم بیت کوین که یک پول دیجیتال است حتی از پول کاغذی منتشرشده توسط بانک‌های مرکزی نیز مزخرف‌تر است. ولی این طلاست که مزخرف نیست، پول واقعی است و از هر دو آنها بهتر است.

ایلان ماسک این توییت را مشاهده کرد و به شیف این‌گونه پاسخ داد:

ایمیلی که می‌گوید شما طلا دارید معادل با داشتن طلا نیست. شما ممکن است ارز دیجیتال نیز داشته باشید. پول تنها یک نوع از داده‌ای است که به ما اجازه می‌دهد زحمت داد‌و‌ستد را نداشته باشیم. این داده مانند تمامی داده‌ها می‌تواند با تأخیر و خطا همراه باشد. سیستم به تکامل خود ادامه می‌دهد تا تأخیر و خطا را به حداقل برساند. بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسد.

شیف در برابر ماسک تسلیم نشده و به اظهار‌ نظرات خود درباره طلا، بیت کوین و پول ادامه داد. او روز شنبه از ماسک درخواست کرد تا برای انجام یک گفتگو در کلاب هاوس به وی ملحق شود.

منبع: “news.bitcoin

دیدگاه بگذارید