Within the next 2 weeks, the rules of the cryptocurrencies will be assigned
30 مه

حسین قربان‌زاده، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی، از تعیین تکلیف قوانین رمزارزها درنهایت تا دو هفته آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داده است. بنا به‌ گفته‌های وی، نمایندگان مجلس به زودی به سؤالات فعالان رمزارز پاسخ خواهند داد.

حسین قربان‌زاده در بخشی از  اتاق کلاب هاوسی با عنوان مالیات بر عایدی سرمایه و تاثیر آن بر بازار سرمایه به موضوع رمزارزها پرداخته بود،. قربان‌زاده در این خصوص بیان کرد:

عایدی بر کار، یا از دارایی سهام یا درآمد اتفاقی، این سه حالت برای مالیات بر عایدی سرمایه استفاده می‌شود، اگر فردی دارایی‌ای از رمزارز داشته باشد، مشمول یکی از این سه گزینه فوق شده و باید مالیات بر عایدی پرداخت کند. فعلاً قوانین به این شکل است مگر اینکه به صورت تخصصی جلساتی برگزار شود تا درباره رمزارزها به صورت جداگانه بررسی شود.

مشاور رئیس مجلس از تعیین قانون برای رمزارزها تا دو هفته آینده در مجلس خبر داده و بیان کرده است که به کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس فرصت دو هفته ای داده شده تا بتوانند قوانین مناسبی را برای این حوزه به کمیسیون اقتصادی پیشنهاد بدهند.

قربان‌زاده از حضور اعضای کمیسیون اقتصادی در کلاب هاوس و یا جلسات مجلس اطلاع داد و گفت اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در آن حضور پیدا خواهند کرد و به سوالات فعالان رمزارز نیز پاسخ خواهند داد.

قانون مالیات بر عایدی سرمایه قابلیت اصلاح را در آینده داشته تا تمامی ابعاد اقتصاد ایران و بحث تورم را نیز درنظر بگیرد تا درنهایت به حقوق فردی اجحاف نشود.

منبع:”tahlilbazaar

دیدگاه بگذارید