Bitcoin price record and fall
15 فوریه

پس از انتشار خبرهای مثبت از پذیرش بیت کوین توسط مؤسسات مالی بزرگ، قیمت بیت کوین نیز با رشد قابل‌توجهی در روز یکشنبه (۲۷ بهمن)، به ۴۹,۷۱۶ دلار رسیده و رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کرد. ولی درست ساعاتی بعد تا کانال ۴۵,۶۰۰ دلار سقوط کرد و در حال حاضر در حال معامله در محدوده ۴۷,۰۰۰ دلاری است.

بیت کوین با عبور از رکورد پیشین خود، یعنی ۴۹,۰۰۰ دلار که در روز پنج‌شنبه به ثبت رسیده بود، به قیمت ۴۹,۷۱۶ دلار رسید. اما در حال حاضر با اندکی اصلاح و افتی معادل با ۴.۶ درصدی نسبت به اوج قیمتی، با قیمت ۴۷,۵۰۰ دلار معامله می‌شود. به نظر نمی‌رسد این افت قیمتی در ساعت اخیر، دلیلی بنیادی خاص را داشته باشد.

رکورد قیمتی جدید بیت کوین در حالی به ثبت رسیده است که تحلیل‌گران اعتقاد دارند دلیلِ رشد قیمت بیت کوین با این سرعت سرسام‌آور، افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین است.

گزارش روز گذشتهٔ بلومبرگ نیز تأییدی بر همین ادعاست. بلومبرگ دیروز در گزارشی گفت بخش سرمایه‌گذاری مورگان استنلی که «Counterpoint Global» نام دارد و بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد، در حال بررسی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و علی‌الخصوص بیت کوین است.

همچنین در خبر دیگری نیز عنوان شد که دویچه بانک آلمان نیز با هدف ارائه خدمات به صندوق‌های پوشش ریسک که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، به‌دنبال ارائه سرویس‌های امانی ارزهای دیجیتال مناسب است. شرکت آرک اینوست (Ark Invest) هم در گزارشی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده بود، گفته است که سهام خود در صندوق بیت کوین گری اسکیل را افزایش داده است. علاوه بر اینها، بانک نیویورک ملون (Bank of New York Mellon) هم واحد امانی ارزهای دیجیتال خود را توسعه می‌دهد.

تمام این اخبار خوب، چند روز بعد از بزرگترین خبر سال برای بیت کوین مبنی بر اینکه خودروسازی تسلا ۱.۵ میلیارد دلار را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، منتشر شد.

همزمان با رکوردشکنی قیمت بیت کوین، برخی از آلت کوین‌ها نیز شاهد افزایش قیمت بودند. قیمت چین لینک به ۳۵.۷۳ درصد رسیده است و رکورد جدیدی را ثبت کرد. همچنین آلت‌ کوین‌هایی مانند بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، بیت کوین اس‌وی و نئو هم بیش از ۲۰ درصد در طول مدت ۲۴ ساعت رشد کردند.

منبع: “coindesk

دیدگاه بگذارید